nájdete nás aj na Instagrame     nájdete nás aj na FaceBooku
Úvod / Kozmetické služby / Mezoterapia

Mezoterapia - celkové omladenie pleti

Mezoterapia - celkové omladenie pleti

S pribúdajúcim vekom a pôsobením rôznych faktorov dochádza k prirodzenému starnutiu pokožky. Mezoterapia je revolučná metóda, ako nežiadúce starnutie zvrátiť a vrátiť svojej pokožke mladistvý a svieži výraz. Pleť sa po ošetrení mezoterapiou napne, je hydratovaná a šťavnatá. Mezoterapia zvyšuje prenikanie kozmetických výrobkov do pokožky až o 300%.

Indikácie

Starnutie pokožky zapríčiňujú mnohé faktory - vek, stres, hormonálna nerovnováha, slnko, fajčenie, či nesprávny životný štýl. Navyše, ak je pokožka v akomkoľvek veku matná, tienistá, nedokonalá a bez lesku, pôsobí staršie.

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka. Vekom organizmus produkuje stále menej kyseliny hyalurónovej, čo vedie k starnutiu pokožky. Tento proces spôsobuje najmä úbytok vody, ktorá je pomocou tejto kyseliny v tkanivách viazaná. Vďaka používaniu kyseliny hyalurónovej je pokožka schopná udržať si viac vlhkosti a stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu. 

Priebeh ošetrenia

Mezoterapia je ošetrenie, ktoré sa využíva viac ako 50 rokov. Do pleti sa rovnomerne injektuje roztok s obsahom vitamínov, výživných látok, nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej. Podľa typu pokožky a problému. Výsledkom je pružnejšia, hydratovanejšia a sviežejšia pleť. Výsledný efekt je jednotný a dokonale prirodzený. 

Mezoterapia  dermarollerom i mikroihličková mezoterapia predstavuje jedinečný prirodzený spôsob obnovy pokožky, odstránenia jaziev, akné, vrások, pigmentových škvŕn, strie, celulitídy a ďalších kozmetických nedostatkov. Vytvára na pokožke jemné neviditeľné vpichy, na ktoré telo reaguje aktiváciou prirodzenej obnovy a regenerácie pokožky. 

Pred zákrokom ošetrované miesta natrieme na 20 min. znecitlivejúcim gélom. Dermaroller je malý valček s ihličkami z titánu. Týmto valčekom sa prechádza po pokožke, pričom sa tvoria mikroranky. Podľa ošetrovaného miesta volíme aj druh dermarollera. Mikroihličkovou mezoterapiou možme zas detailnejšie ošetriť jednotlivé nedostatky. Ľudské telo prirodzene reaguje na každé poranenie spustením regeneračných procesov. Tieto procesy pokračujú len do štádia, ktoré je nevyhnutné na udržanie tela v zdravom stave. Pri opakovanom spúštaní ozdravovacieho procesu, podporujeme naše telo aby pokračovalo v regeneračnom procese až do štádia s ktorým sme spokojní. Miniatúrnou perforáciou nielen zvýšime absorbciu kozmetických prípravkov, zvýšime ich účinnosť ale zároveň stimulujeme regeneračný mechanizmus pokožky.

Kontraindikácie

Ak má klient aktívny herpes simplex, kožné alergie, vírusovú bradavicu v mieste peelingu, užíva isotretinoidu/Roaccutan/v posledných troch mesiacoch, alebo má v anamnéze tvorbu hypertrofných jaziev, zákrok sa nevykonáva v tehotenstve.

Doporučenie

Po aplikácii pleťového séra dermarollerom alebo mikroihličkami sa prejaví mierne začervenanie ošetrovanej pokožky, ktoré sa nasledujúci deň stráca. Počas 48 hod. pokožka nesmie byť vystavená UV lúčom a musí byť chránená kozmetickým prípravkom s vysokým UV filtrom. Mezoterapiu doporučujeme používať ako kúru a to minimálne 5 až 7 ošetrení. Medzi ošetreniami je interval 7 – 10 dní. Počet a intervaly aplikácií záležia od stavu pleti. Klient vidí efekt do 24 hodín po ošetrení.

Mezoterapia je spoľahlivý, účinný a komfortný prostriedok, ktorý umožňuje dosiahnuť výborné výsledky na pleti. Dá sa aplikovať všade tam, kde chceme navodiť tvorbu vlastného kolagénu – tvár, krk, dekolt.

 

Cenník mezoterapie v našom salóne