nájdete nás aj na Instagrame     nájdete nás aj na FaceBooku
Úvod / Kozmetické služby / Permanentný make-up obočia

Permanentný make-up obočia čiarkovanou metódou

Permanentný make-up obočia čiarkovanou metódou

Prečo sa rozhodnúť pre permanentný make-up?

Podstatou permanentného make-upu je zvýrazniť prirodzenú krásu ženy a nie ju zmeniť! Permanentný make-up má povzdvihnúť ženám sebavedomie, ušetriť čas pri líčení a vykorigovať drobné nedostatky na tvári. Permanentný make-up je vhodný pre všetky typy žien, ocenia ho najmä ženy, ktoré často cestujú, športovkyne a ženy, ktoré si chcú ušetriť čas namiesto neustáleho státia pred zrkadlom. S permanentným make-upom budete vždy a za každých okolností dokonale nalíčená podľa vašich predstáv.

Prečo sa neodporúča trvalé tetovanie obočia, pier a očných liniek?

Trvalé tetovanie vzniká pri tetovaní do hĺbky kože 2-3 mm. Takéto tetovanie robia najmä tatéri. Svaly tváre a pokožka s pribúdajúcim vekom ochabujú, môže sa vytvoriť asymetria tetovaného miesta, čo v konečnom dôsledku vyzerá veľmi neesteticky. Nesprávnou voľbou pigmentu po natetovaní do pokožky sa pôvodná farba mení na nežiadúce odtiene zelenej, modrej, sivej, oranžovej, fialovej, červenej atď. Odstránenie takto hlboko natetovanej farby nejde urobiť pretetovaním, ale iba odstránením laserom. Takáto procedúra je bolestivá, časovo a finančne veľmi náročná.

Je tetovanie permanentného make-upu bolestivé a ako prebieha procedúra?

Pred tetovaním sa pokožka dôkladne očistí a vydezinfikuje, nanesie sa anestetický krém, ktorý dokonale znecitlivie želané miesto tetovania. Po uplynutí doby pôsobenia anestetika, predkreslím vhodný tvar, ktorý si spoločne odsúhlasíme. Následne namiešam vhodný odtieň farby (pigmentu) na tetovanie. Podľa želanej a dohodnutej techniky tetovania permanentného make-upu sa sterilnou čepielkou začne samotné tetovanie.

Aké farby a materiál sa používa pri tetovaní permanentného make-upu?

Na permanentný make-up používam osvedčené a certifikované prírodné pigmenty, ktoré nemajú negatívny vplyv na zdravie zákazníkov, sú farebne stále, dlhotrvácne neobsahujú ťažké kovy a nevyvolávajú alergie. Permanentný make-up sa vykonáva výhradne prírodnými pigmentami, ktoré sú na to určené.

Ak sa chcete vyhnúť neželanému výsledku sfarbenia, nedajte si tetovať permanentný make-up so syntetickými farbami, ktoré sú určené na klasické tetovanie pokožky tela. Tetovanie syntetickými farbami na tvári, sa neodporúča najmä pre zmenu farby v pokožke a riziku vzniku možných kožných alergií.

Koľko vydrží natetovaný permanentný make-up?

Trvácnosť permanentného make-upu je veľmi individuálna záležitosť a závisí od viacerých faktorov. V prvom rade od vnútorných faktorov vášho tela, čiže, imunitného systému, lymfatického systému, hormonálnych vplyvov, stavu a typu pokožky. V druhom rade od vonkajších vplyvov, ako sú slnečné žiarenie, starostlivosť a dodržiavanie pokynov o permanentný make-up od odchodu zo salónu, pitný a stravovací režim. Pigmenty sa vpravujú do hĺbky pokožky max. 1,2 mm (na rozdiel od klasického tetovania 2-3mm), preto je výdrž permanentného make-upu v rozmedzí od 1 - 3 roky a nie je navždy.

Kedy neodporúčam prevádzať permanentný make-up?

  • užívanie acylpirínu, alebo iných liekov na tzv. riedenie krvi (vysadiť 28 dní pred aplikáciou so súhlasom lekára)
  • užívanie antibiotík (najskôr dva týždne po doužívaní kvôli uloženiu pigmentu do pokožky)
  • pri nachladnutí, nádche
  • pri vysokom krvnom tlaku je aplikácia možná, ale tlak musí byť kompenzovaný liekmi
  • pri diabete (cukrovke) ak je zlá hojiteľnosť rán, pri aplikácií inzulínu je lepšia konzultácia s lekárom
  • ochorenia štítnej žľazy treba konzultovať aplikáciu s ošetrujúcim lekárom
  • pri poruche imunity napr. po chemoterapii prevádzať najskôr za 6 mesiacov
  • zvýšená hladina alkoholu a drog
  • všetky infekčné ochorenia (chrípka, HIV, AIDS, žltačka všetkých typov atď...)
  • kožné poruchy v mieste tetovania (ekzémy, znamienka, melanómy atd.)

Ako dlho sa hojí tetované miesto?

Hojenie pokožky po vytetovaní permanentného make-upu je tiež veľmi individuálna záležitosť. Permanentný make-up je tetovaný do pokožky a každá pokožka potrebuje na regeneráciu iný čas. Štandardne trvá hojenie pokožky 7 - 10 dní, ale môže to byť aj do 20 dní. Po tejto dobe sa vrchná vrstva tetovaného miesta samovoľne zošúpe a na pigmentovanej ploche sa vytvorí nová pokožka, výsledná farba bude o 2-3 odtiene svetlejšia a prirodzenejšia, ako po bezprostrednom tetovaní. Pigment sa usádza v pokožke približne jeden mesiac.

Čo je korekcia?

Korekcia je opakované plnohodnotné pretetovanie už tetovaného miesta. Vykonáva sa najskôr po 4-6 týždňoch od tetovania permanentného make-upu, ale maximálne do 3 mesiacov. Pri korekcii sa nikdy nedopĺňa len časť tetovaného miesta, kde mohlo dôjsť k výpadku pigmentu.

Ako prebieha tetovanie permanentného make-upu v kozmetickom salóne

Na tetovanie je potrebné prísť dostatočne najedená, kvôli vyváženej hladine cukru v krvi, aby bolo tetovanie s 100% výsledkom Po príchode do salónu, absolvuje zákazníčka vstupnú konzultáciu aj s dôkladným poučením pre starostlivosť o tetované miesto. Miesto ktoré bude tetované, sa dôkladne vydezinfikuje, znecitlivie lokálnym anestetikom a po znecitlivení sa predkreslí požadovaný tvar, ktorý sa konzultuje so zákazníčkou. Následne sa vykoná tetovanie permanentného make-upu. Celá procedúra jednej tetovanej partie trvá cca 2 hodiny.

Permanentný make-up obočia

Tetovanie obočia čiarkovaním je najžiadanejšia metóda úpravy obočia. Permanentným make-upom obočia čiarkovanou metódou dokonale imitujem vaše prirodzené chĺpky, táto metóda je najšetrnejšia k vašej pokožke. Obočie ihneď po tetovaní vyzerá veľmi prirodzene. Odtieň farby sa zvolí podľa typu pokožky a farby vášho vlastného obočia, aby nevznikol veľmi odlišný farebný rozdiel. Permanentným make-upom obočia čarkovaním sa dokonale vykoriguje tvar obočia, zvýrazní sa jeho farba a prirodzene sa obočie prehustí. Pri tetovaní permanentného make-upu obočia čiarkovaním v žiadnom prípade nevytrhávam, alebo neholím vaše chĺpky! Procedúru tetovania permanentného make-upu obočia čiarkovaním vykonávam pomedzi chĺpky vášho obočia. Pri každej zákazníčke používam sterilný materiál na jedno použitie. Čepielka na tetovanie permanentného make-upu obočia čiarkovanou metódou je sterilne balená a rozbalená vždy pred očami zákazníčky. Pri tetovaní permanentného make-upu obočia čiarkovaním, používam vysokokvalitné lokálne anestetiká.

Cenník permanentného make-upu v našom salóne