nájdete nás aj na Instagrame     nájdete nás aj na FaceBooku
Úvod / Kozmetické služby / Permanentný make-up obočia

Permanentný make-up obočia čiarkovanou metódou

Permanentný make-up obočia čiarkovanou metódou

Permanentný make-up /PMU/ patrí medzi estetické korekcie v kozmetike a dizajne. Konkrétne čo sa týka tetovania obočia permanentným make-upom, dokáže správne vytvarované obočie urobiť s tvárou hotové zázraky. Permanentný make-up robený čepieľkou dokonale napodobní chýbajúce chĺpky na vašom obočí. 'Umelé chĺpky' sa tetujú v smere rastu vašich chĺpkov, aby všetko do seba zapadlo a novovytvorené obočie bolo dokonalé. Obočie vytvára celkový dojem tváre. A preto treba dôkladne vymerať, ako má budúce obočie vyzerať. Aby nedokonalosti, nerovnosti, asymetria bola vďaka permanentnému make-upu potlačená do úzadia.

V prípade permanentného make-upu obočia čiarkovanou metódou sa jedná o implantáciu prírodného pigmentu do pokožky. Rozdiel medzi klasickým tetovaním a permanentným je v hĺbke vpravenia pigmentu. Pri PMU sa tetuje asi 1mm do kože a imunitný systém sa dokáže s týmto pigmentom vysporiadať. Postupom času, 1 rok -2 roky, váš obranný systém dokáže farbivo rozložiť. PMU je metóda časovo obmedzená, a tým odpadáva riziko prípadného odstraňovania tetovania, ktoré je náročné a zostávajú po ňom trvalé následky v podobe jaziev.

PMU sa neodporúča vykonávať pri akomkoľvek ochorení, keď sa necítime dobre, pri menštruácii, po užití alkoholu, po užití prípravkov na zvýšenie tlaku a posilnenie imunity. Mohlo by dôjsť ku zvýšenému krvácaniu, čo je jedna z príčin, prečo by farbivo mohlo po zahojení vymiznúť. Čo sa týka ďalších komplikácií, treba brať do úvahy i komplikovanejšie stavy pri cukrovke /DM/. V tom prípade je vhodná konzultácia s lekárom a prípadné posunutie tetovania na čas, keď bude stav stabilizovaný.

Po PMU sa odporúča tetované miesto natierať špeciálnym krémom, vyhýbať sa opaľovaniu, soláriu, kúpaniu, rana sa nemáča vo vode. Pri hojení sa vytvoria chrastičky, ktoré v priebehu 7-10 dní odpadnú. Vtedy sa ukáže finálny výsledok, ktorý je asi o 20-30% jemnejší. Korekcia je vhodná minimálne po 2 mesiacoch, keď sa pokožka úplne zahojí.

Nie je sa čoho báť. Klientky cítia, že sa niečo deje, ale bolesť je vďaka miestnemu anestetiku minimálna. Zobudiť sa ráno a nemať starosti s kreslením obočia hovorí za všetko.

 

Cenník permanentného make-upu v našom salóne